Çarşamba, Mart 29, 2006

Gelincik...


Yıllaaar yıllar önce bu tabloyu ben, yani bizzat kendim işledim.....
Aslında acı, bir o kadarda berbat bi mazisi var ama iyikide öyle olmuş. Kısaca değinirsek ; Tabiri caiz ise bi üç kaaaaatçı ( dolandırıcının biri ) bir zamanlar kurs kurs gezerek bu tabloların ipleri ( yün ip ) ile beraber çizilmiş hallerini dağıtıpişletip topluyordu. Gerçi o şahıs sadece dağıtma işlemlerini yaptı. Ve güvence olsundiye dağıttığı kişilerden para aldı. Hem iş dağıttı hemde onun parasını aldı hani ne olur ne olmaz gibi. O zaman 250 bin lira idi, yani şimdi 25 kuruş... Çok sinirlendim. Saflığımızdan faydalandı o ŞAHIS...Evet belki kazıklandık ama ben sonucu sevdim. Umarım beğenirsiniz.
Hatırladığım kadarıyla biraz anlatırsam malzeme ve tekniği iyi olur. Siyah etamin üzerine desen çizili idi. Bizde elimizdeki resime bakarak renkleri yerleştirdik. İstenirse kendinizde ayarlayabilirsiniz. Yünleri tam ölçüde vermişlerdi bize, ne biraz eksik ne fazla. Her renk saç örgüsü şeklinde hazırlanmıştı. Tabi yapmak isteyen bunu yapmasada olur. Teknik elde çin iğnesi. Ben kasnağa koyarak yaptım. Elde çin iğnesi tekniği hakkından bilgi isteyen olursa yardımcı olmaya çalışırım...
Şimdi ise iyi oldu diyorum çünkü severek işlediğim bi tablo idi şimdi ise antremizi süslüyor. Çok az kişi 1'er adet aldı, bizde ( biz diyorum çünkü kuzenim Gülizar ve ben aldık. Kısmet olurda İzmit'e gidersem O'nun işlediği panoyu da resimlerim. ) bi çoğu 2,3,5 adet aldığını hatırlıyorum. Keşke diğer desenlerden de alsaydım ama yaparım inşallah ilerde. Şimdinin 25 ytl'si olduğunu düşünürsek zarar etmediğimi düşünüyorum. Ya siz?


 • Yakından

 • Yakından • Not: Resimlerin düzgün çekimemesinin nedeni gece olması. Flaşla boğuştumda. Önden çeksem cama patlıyor, yandan oluncada yamuk oluyor, ancak bu kadar oldu. Yakın resimlerde kalitesiz oldu çünkü yine gece olmasından....

  9 yorum :

  Serra dedi ki...

  Sen iyi ki almis yapmissin da o adam cok yanlis bir is yapmis, allaha havale etmekten baska care yok. Baktikca daha guzel bir sye hatirlasaydin keske di mi?

  sennur dedi ki...

  Sevgili Nazlı,
  Dünya döndükçe, kötü niyetli insanlar var olmaya devam edecek, Allah ıslah etsin...Ama çok güzelmiş, elletine sağlık, resimler de gayet güzeller.
  Sevgiyle kal.

  nsevil dedi ki...

  evet canım böyle kötü niyetli insanlar her zaman her yerde karşımıza çıkacaktır.
  bir ara burada da böyle bir dolandırıcılık oldu.tantel ipi dağıttılar ve dediğin gibi bir miktar para almışlar.komşular harıl harıl ördüler.ve bitirip gittiklerinde dağıttıkları dükkan boş.yazık oldu.onlarında dantelleri elinde kaldı kar olarak ama niye aldatılarak olsun ki..
  seninki çok güzel bir iş.kötü bir anı ama iyi bir sonuç.
  görüşmek üzere

  ReNgArEnK ( Nazlı ) dedi ki...

  evet serracım 'Keşke' ama daha derin düşününce 'olsun iyi oldu' da diyorum

  Şennurcum kötü tiinetli insanlar artarak devam ediyor dediğin gibi Allah ıslah etsin...

  Nagihancım ne kötü diimi ? Acaba aynı dönemmiydi. şu işe bak kendine dantel ör ve hemde parayla . Allah Allah!

  Adsız dedi ki...

  merhaba ben iremsu aranıza yeni katıldım eebi hoşgeldine gelirsin artık.

  ReNgArEnK ( Nazlı ) dedi ki...

  aramıza blog kardeşi olarak katıldıysanız adres beirtin bizde size bi çaya geliriz :)

  NAZLICA dedi ki...

  Nazlı, tablon çok güzel,ellerine sağlık. İnsan her olaydan bir ders çıkarır kendine, hepimizin başına geliyor. Sevgiler

  Hatice Betul dedi ki...

  merhab cok cok hos bir calisma ,kutlarim. boyle ince islerle ugrasma sabri gosterenlere hep ozenirim. sevgiler

  Adsız dedi ki...

  ablaaaaaaaaaaaaaaa elinde çekecek bişi kalmadı tabi bu tarihi şeyi yayınladın sana helal vallaha:)))saf nolcak:)))) havva