Pazartesi, Mayıs 17, 2010

İğne Danteli ve Dantel Danteli :)


Resimler Tuba'nın çeyizinden...

Dikiş teşkilatlarımı işyerime getirdim. Atölye içinde atölye yaptım ( resimlerni yakında paylaşacağım ). Yapmam gereken önlükler var internette fazla vakit ayıramayacağım maalesef. Kısacası kısıtlı vakitten ötürü kısa keseceğim.İlk tülbent anneme Fatma teyzemin hediyesi. İğne oyasını mükemmel yapar, ellerine sağlık teyzoş bende isteremm :) Bir tek bu örnek Tuba'nın çeyizinden değil.
Alttaki ve üsteki iki iğne oyalı tülbentlerse Tuba'nın çeyizi için annemin yaptırdığı örnekler...Bu arada fiyonk oyasının nasıl yapıldığını biraz öğrendim. Bi ipucu vereyim; çengelli iğne baş tarafı kesilir "U" şekli yapılır. Filkete oyası gibi iğne ile yapılır.Üstteki iki havlu annem tarafından yapılıp Tuba'ya hediye edilmiştir.Üstteki mutfak havluları annem tarafından Tuba'nın çeyizi için yaptırılmıştır.
Tek tek ve daha yakından bakmak isteyenler bi TıK, bi daha TıK, son TıK...Yukardaki ve aşağıdaki iğne oyalı mutfak havluları annemden Tuba'ya...

Bu havlu kenarı örneği ise Tuba'nın çeyizinde banyoya astıkları havlu. Artık bilemem kendi mi yaptı yok hediye mi?Hiç yorum yok :